+90 212 687 29 29

/tr/footer_map /tr/instagram/footer/list

AYASOFYA YAPI A.Ş. HAKKINDA

Gayrimenkul sektöründe misyonunu; müşteri memnuniyeti, güven, kalite, yenilik, insana ve tabiata olan saygısı ile 17 yıldır başarılı bir şekilde sürdüren Ayasofya Yapı A.Ş., yurt genelinde hayata geçirdiği projeleriyle inşaat sektörünün güçlü markalarından biri haline gelmiştir.

2000 yılında Kırıklar İnşaat A.Ş. olarak iç ve dış piyasa faaliyetlerine başladığımız şirketimizde güvenirliği ve şeffaflığı ön planda tutmayı bir prensip haline getirdik. Ayasofya Yapı A.Ş. güçlü sermaye yapısı, modern mimari anlayışı, uzman kadrosu, teknik ve mimari birikimi ile birlikte, sürekli gelişen ve yenilenen inşaat sektöründe Türkiye’ye ve dünyaya adını kalıcı ve nitelikli projelere imza atmak üzere yola çıkmıştır.

2000 yılında Kırıklar İnşaat olarak yola çıkılan bu süreçte, 2016 yılında Ayasofya Yapı Anonim Şirketi’ni kurarak daha güçlü bir sermaye ve teknik birikim ile yola çıkarak adını ilkler arasına yazdırmak için çalışmalarına başlamıştır.

Proje yönetimi temel işlevi ve ortak paydası üzerine kurulu Ayasofya Yapı A.Ş. inşaat / taahhüt ve gayrimenkul projeleri geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra tesis yönetimi hizmetleri de vermektedir.

Şirketin yapı taşı rolündeki inşaat / taahhüt grubu müşterilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ve proje gereksinimlerini baz alarak; birim fiyat, maliyet, kar ya da anahtar teslim sözleşmeleri üstlenmektedir.

Ayasofya Yapı A.Ş’nin; İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında hayata geçirdiği konut projeleri, ilçe belediyelerine ait hizmet binaları, kültür merkezleri, kamu kuruluşlarına ait bina inşaatları, lüks ofisler, iş merkezleri, oteller, okullar, hastaneler ve benzin istasyonları referansları arasında yer almaktadır.

Ayasofya Yapı A.Ş. taahhüt dışında müşteri talepleri ve piyasa beklentileri doğrultusunda geliştirdiği projeleri, yurtiçi ve yurtdışı yatırımları ile değerli arsalar üzerinde gayrimenkul tasarıları üretmeyi sürdürmektedir. Tahsilat paylaşımı veya diğer ortaklık modelleriyle üretilen bu gayrimenkullerin işletmeleri ve tesis yönetimi; ilgili kuruluşlar bünyesinde gerçekleştirilmektedir.